Deutsch English

Polderhuis Westkapelle
Dijk- en Oorlogsmuseum
Zuidstraat 154-156
T: 0118-570700
E: info@polderhuiswestkapelle.nl

Liberty Bridge
Een brug voor iedereen

(Meer foto's)

Er komt een brugverbing tussen de tank op de dijk en de tuin van het museum. Ter herinnering aan de vele slachtoffers en de vrijheid. De Liberty Bridge komt tot stand dankzij donaties uit Engeland, Nederland en Duitsland.

Royal Marines "Herdenkingsbrug" in Westkapelle

Veel mensen zijn zich bewust, en zeer dankbaar, van en voor de prominente rol welke het Polderhuis gespeeld heeft als belangrijke plaats voor veteranen en hun families welke Walcheren en omstreken bezochten. Gedurende de laatste vijf jaar heeft het museum zich continue verbeterd en heeft haar tentoonstellingen welke gerelateerd zijn aan de aanwezigheid van de het Britse Korps Mariniers, de "Royal Marines," in het gebied vanaf november 1944 en verder, significant uitgebreid.



Het museum heeft hard gewerkt aan het voorstel om een brug op te richten vanaf het Tank monument op de dijk, langs de dijkwand, over het fietspad lopend voorbij de museumtuin, eindigend op het museumterrein vlak bij de loopplank van het landingsvaartuig.



De brug zal zowel een symbolische als wel een tastbare schakel zijn tussen zee en land,  en dus staan voor de essentie van het motto van de Royal Marines:

"Per Mare Per Terram" — "Ter Zee en Te Land"

De aanval op Walcheren welke begon op 1 november 1944 is een van de tien Royal Marines "Memorabele data" in een trotse geschiedenis welke teruggaat tot 1664.



De veteranen associatie stelt voor om donaties te geven aan het brug project om zo de constructie te versnellen en op deze manier een levend monument te scheppen welke de sterkte van de band, die geschapen is tussen de Royal Marines-"familie" en de mensen en families van Westkapelle, vertegenwoordigd. De hoop is dan ook dat individuele donaties opgetekend zullen worden in de vorm van een donatie boek of een herdenkingsplaquette op een prominente plaats in het museum.



Generaal-majoor J G Rose, Vertegenwoordigend Kolonel-Commandant van de Royal Marines (vertegenwoordigt het korps in naam van de Commandant-Generaal Royal Marines) heeft de details bekeken van het project op 1 november bij een bezoek aan het museum. Hij heeft een aanbeveling uitgesproken aan de CGRM met betrekking tot de geschiktheid van het project ten aanzien van vrijmaken van Korps budget. Er is intussen bijna € 30.000,- binnengekomen aan donaties. Nog niet genoeg, maar we zijn een eind op weg.


De brug zal hoofdzakelijk gebouwd worden door lokale arbeidskrachten welke gebruik maken van traditionele dijk en zee verdedigingsmethoden en materialen.